Description
INFO
Jest to wersja z Amigi z emulatorem. Uruchamiasz exe i grasz. Zaletą tej wersji jest, że można zapisywać grę w każdym momencie. Należy wcisnąć F12 wybrać Exstras, a później zapisać. Uwaga! Zapisujcie tylko przez F12 i savy trzymajcie na pulpicie, inaczej mogą one wam, zginąć, po kolejnym uruchomieniu komputera.
Można tez przełączyć na okienko (jeśli piksele przeszkadzają lub obraz jest cały czarny):
F12, Display, Native: Windowed
OPIS
Kultowa gra zręcznościowa z elementami strategi. Twoim zadaniem jest sterowanie oddziałam i zabijanie Wietnamczyków i Eskimosów. Należy też wysadzać budynki (wystarczy wysadzić drzwi za pomocą bazuki lub granatu).
W skład zestawu wchodzi:
Cannon Fodder
Cannon Fodder 2
Cannon Fodder New Campaign,
Cannon Fodder Plus,
Cannon Fodder 2 - Alien Levels,
Not Very Festive Fodder
Cannon Fodder - Amiga Format Christmas Special (wersja świąteczna, na boisku z Sensible socker rozstrzeliwuje się piłkarzy; w drugiej misji strzela się na biegunie do osób jakby przeniesionych z pustyni)
Sterowanie:
TAB + lewy alt - Odzyskanie kursora Windowsa
Steruje się kursorem myszy:
Lewy przycisk myszy - w te miejsce udadzą się wojownicy.
Prawy przycisk myszy - strzelanie w stronę kursora.
Lewy i prawy przycisk jednocześnie - rzucenie granatu lub wystrzelenie wyrzutni.
Spacja - przełączanie miedzy granatami i wyrzutniami.
Granaty należy najpierw zebrać są w skrzyniach.
Można tez dzielić oddziały na mniejsze i starować pojedynczo żołnierzami. (zaznacza się po lewej stronie imiona żołnierzy i klika na symbol oddziału).
Granaty są w skrzyniach, trzeba je najpierw zebrać. Po lewej stronie zaznaczamy czy chcemy korzystać z wyrzutni czy granatów).
SCREENY
/ instrukcja wideo jak przejść Cannon Fodder 1
https://youtube.com/watch?v=iJB_1e-MlyY
/ instrukcja wideo jak przejść Cannon Fodder 2:
https://youtube.com/watch?v=fQlJq6vOfjk
Opis po polsku:
https://www.ppa.pl/gry/cannon-fodder-2.html
https://www.ppa.pl/gry/cannon-fodder.html
Więcej gier z Amigi działających pod Windows:
http://thecompany.pl/gra